Tu znajdziesz informacje o produktach, porady dla użytkowników, zdjęcia oraz inne, przydatne materiały, aby poznać produkty HoMedics i stworzyć w domowym zaciszu własne centrum ZDROWIA, PIĘKNA i RELAKSU.

poniedziałek, 28 lutego 2011

PORADY NA PONIEDZIAŁEK: Relaks zimową porą

Zima może być doskonałą porą, by w szczególności zadać o zdrowie i samopoczucie. Warto wykorzystać długie wieczory i oddać się zabiegowi relaksacyjnemu jakim jest masaż, który skutecznie poprawi kondycję psychofizyczną.Czym jest relaks?

Słowniki definiują słowo relaks jako stan fizycznego i psychicznego odprężenia, charakteryzujący się zmniejszeniem napięcia mięśniowego oraz poczuciem ulgi. Choć wydaje się, że stan rozluźnienia możemy osiągnąć w prosty sposób, nie jest to tak oczywista sprawa. Obecnie żyjemy w ciągłym napięciu i stresie, a relaks wcale nie przychodzi łatwo. Bywa, że zaniedbujemy ten element życia, ponieważ nie jesteśmy świadomi jak ważną rolę pełni w utrzymaniu zdrowia i dobrej kondycji psychofizycznej. Zrelaksowane ciało i wyciszony umysł to podstawa profilaktyki zdrowotnej. Szczególnie zimą, gdy przez niekorzystne warunki biometeorologiczne dodatkowo narażeni jesteśmy na pogorszenie stanu zdrowia i samopoczucia. Stan wyciszenia i relaksu, możemy osiągnąć za pomocą masażu. Relaksacja w takiej formie to nie wyrafinowana rozrywka dla wybranych, a podstawa sprawnego funkcjonowania naszego organizmu. Istnieje kilka rodzajów masażu i proste sposoby, by wykonać je w warunkach domowych.


Refleksoterapia czyli masaż stóp

Jest jednym z najprzyjemniejszych i najskuteczniejszych sposobów na relaks. Masując stopy działamy stymulująco na receptory, czyli wyspecjalizowane komórki nerwowe stanowiące zakończenie włókien nerwowych. Znajdują się one w określonych miejscach na stopach, zwanych strefami refleksyjnymi. – Uciskanie i masaż tych miejsc pobudza pracę organów wewnętrznych, krążenie krwi i przemianę materii, co korzystnie wpływa na ogólny stan zdrowia. Przede wszystkim jednak skutecznie odpręża, uspokaja i poprawia samopoczucie – mówi Piotr Sikorski, dyplomowany masażysta – chiropraktyk

Masaż stóp możemy wykonać samodzielnie, pamiętając o kilku zasadach. Ruchy powinny być koliste, wykonywane kilkakrotnie od palców do pięt. Pamiętajmy o użyciu kremu nawilżającego lub balsamu, który dodatkowo odżywi skórę stóp. Jeśli chcemy ułatwić sobie masowanie, warto zainwestować w masażer do stóp. Doskonałym urządzeniem jest aparat do masażu stóp Shiatsu z nagrzewaniem podczerwienią FM-S, którego działanie opiera się na dalekowschodniej technice ucisku. To technika doskonale sprawdzającą się w relaksacyjnych zabiegach ponieważ mocno rozmasowuje mięśnie i skutecznie usuwa napięcie. Masażer pozwala stopom odżyć dzięki głębokiemu ugniataniu, wykonywanemu dzięki przeciwbieżnym głowicom masującym. Dodatkowa opcja podgrzewania dostarcza kojącego ciepła. Masaż stóp to doskonały pomysł na zimowe wieczory, ponieważ w tym okresie stopy potrzebują szczególnej uwagi.
Masażer do stóp FM-S
Zestaw do masażu stóp HoMedics


 
Masaż pleców – przyjemne z pożytecznym

Bóle pleców to dolegliwości, które dotykają prawie 80% Polaków. Jest to konsekwencja m.in.: braku aktywności fizycznej i długotrwałego utrzymania ciała w jednej pozycji (np. siedzącej lub stojącej). Bóle nasilają się szczególnie zimą z powodu niskich temperatur. Nie musimy od razu udawać się na konsultacje z lekarzem czy próbować leczyć się tabletkami przeciwbólowymi. Masaż jest bowiem skuteczną metodą walki z bólem oraz przyjemną techniką relaksacyjną. – Korzystając z masażu relaksacyjnego, rozluźniamy mięśnie, pobudzamy układ krążenia oraz pozytywnie oddziałujemy na kondycję psychofizyczną – mówi Piotr Sikorski. Masaż leczniczy najlepiej wykonać u dyplomowanego fizjoterapeuty. 

Zabieg relaksujący z kolei możemy zapewnić sobie w domu. Istnieją bowiem na rynku maty masujące, przeznaczone do samodzielnego użytku. Oferują kompleksowy masaż pleców, ponieważ posiadają funkcję masażu shiatsu, rolującego wraz z podgrzewaniem, jak najnowszy model maty CBS 1000. W tym modelu powierzchnia masażu została poszerzona o 80% w porównaniu do standardowych modeli mat. Posiada także pojedynczy system masujący, który pozwala na ciągły masaż ciała - od lędźwi po szyję. Wygodny, kubełkowaty kształt oparty na włoskim wzornictwie (przypomina fotel ekskluzywnych, sportowych aut) i eleganckie pokrycie ze skóropodobnego materiału pozwoli nam zainstalować matę na stałe w naszym domu. Dzięki temu zafundujemy sobie relaksującą sesję zawsze, gdy będziemy czuli taką potrzebę. 
Najnowszy model maty CBS-1000

Mata masuje kompleksowo plecy
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz