Tu znajdziesz informacje o produktach, porady dla użytkowników, zdjęcia oraz inne, przydatne materiały, aby poznać produkty HoMedics i stworzyć w domowym zaciszu własne centrum ZDROWIA, PIĘKNA i RELAKSU.

środa, 16 marca 2011

Co to jest masaż Shiatsu?

... Europejczycy od wieków korzystają z mądrości dalekowschodniej medycyny i technik relaksacyjnych. Przekonali się bowiem o ich dobroczynnych skutkach. Jedną z nich jest coraz popularniejszy w Polsce masaż shiatsu, czyli japońska sztuka uzdrawiania uciskiem.POCHODZENIE: Shiatsu to dalekowschodnia technika leczenia uciskiem. W języku japońskim słowo shiatsu, składa się z słów shi, czyli palec oraz atsu, czyli uciskać i określa nacisk kciukami na ciało. Metoda shiatsu swoją techniką przypomina akupunkturę, dlatego bywa nazywana „akupunkturą bez igieł”. Skupia się na mocnym dotykaniu odpowiednich punktów na ciele, zwanych meridianami, przez które płynie energia organizmu. We współczesnym masażu shiatsu używa się nie tylko kciuków, ale również całych dłoni, łokci, kolan, a nawet stóp.

SKUTECZNOŚĆ: Masaż techniką shiatsu wykorzystywaną w leczeniu takich dolegliwości jak: bóle kręgosłupa, migreny, reumatyzm a nawet depresja. Przede wszystkim jednak likwiduje stres i napięcia, uspokaja nerwy oraz dodaje witalności. Masaż ten często jest wykorzystywany w bólach szkieletowo-mięśniowych o nie do końca stwierdzonym źródle. Pomaga on dzięki zrównoważeniu przepływu energii w organizmie poprzez meridiany, co stymuluje organizm do samoregulacji. Stan, w którym energia w organizmie przepływa bez przeszkód sprzyja naszemu zdrowiu. Ponadto podczas masażu osiągamy stan głębokiego relaksu, w którym organizm uruchamia.

Warto skorzystać z zabiegów relaksujących opartych na technice shiatsu. Jej lecznicze działanie uznawane jest od bardzo dawna. Jest ona bezpiecznym i skutecznym sposobem usuwania dolegliwości bólowych oraz napięć wywołanych stresem. Poprawia także kondycję psychiczną, pomaga odprężyć się i zrelaksować. 


Polecamy Shiatsu od HoMedics!

Mata masująca Shiatsu z podgrzewaniem
Poduszka z opcją podgrzewania i masażem Shiatsu
Masażer do stóp Shiatsu
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz