Tu znajdziesz informacje o produktach, porady dla użytkowników, zdjęcia oraz inne, przydatne materiały, aby poznać produkty HoMedics i stworzyć w domowym zaciszu własne centrum ZDROWIA, PIĘKNA i RELAKSU.

poniedziałek, 14 marca 2011

PRZETRWAĆ DO WIOSNY!

Wiosna, ach to Ty! Mamy dość zimowych dolegliwości: zmarzniętych stóp, bólu pleców i stawów czy codziennych problemów ze wstawaniem. Jak przetrwać ostanie dni zimy i w doskonałej kondycji przywitać wiosnę? Jest na to sposób: ruch i relaks.


Rusz się!

Zimowa aura nie sprzyja uprawianiu sportu na dworze. Jesteśmy ospali i apatyczni, ponieważ nie dostarczamy organizmowi wystarczającej dawki tlenu. Pokonując drogę do domu lub pracy, nie chodzimy piechotą. Wolimy wybrać komunikację miejską lub samochód, by nie zmarznąć. Weekendowy wypoczynek spędzamy przed telewizorem, zamiast wybrać się na orzeźwiający, zimowy spacer. Taki tryb życia negatywnie odbija się na zdrowiu. Skutkiem są bóle pleców i stawów. Jednak nie należy poddawać się marazmowi.


Radą na to jest zmiana nawyków i przekonanie się do choćby najprostszej formy ruchu. Ubierzmy się ciepło, załóżmy wygodne buty i zróbmy sobie rundkę po osiedlu lub mały wypad do parku

Najlepszą metodą relaksacji jest masaż!

Już 30 min spacer co najmniej dwa razy w tygodniu poprawi nasze krążenie, dotleni mózg i wzmocni ogólną kondycję organizmu. Będziemy łatwiej się budzić oraz wzmocnimy odporność. Jeśli mimo to bóle pleców nie mijają i nadal mamy problemy z zasypianiem i pobudką, oznacza to inny problem. Jesteśmy najprawdopodobniej zbyt zmęczeni i zestresowani, by nasz organizm sam się zregenerował. Długie godziny w pracy, przed komputerem, ciągłe życie napięciu to najczęstsze błędy jakie popełniamy. Aby pozbyć się negatywnych skutków takiego trybu życia potrzebny jest relaks. Nie wystarczy jednak zasiąść w fotelu z książką przy filiżance ciepłej herbaty. Musimy poddać się zabiegom relaksacyjnym, które pomogą uwolnić nasze mięśnie od napięcia, wyciszyć i uspokoić umysł. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz