Tu znajdziesz informacje o produktach, porady dla użytkowników, zdjęcia oraz inne, przydatne materiały, aby poznać produkty HoMedics i stworzyć w domowym zaciszu własne centrum ZDROWIA, PIĘKNA i RELAKSU.

czwartek, 21 kwietnia 2011

Aerobik przy sprzątaniu

Czy wiecie, że mycie podłogi przez godzinę to spalenie aż 250 kalorii? Prawie tyle samo mycie okien i trzepanie dywanów. Natomiast robiąc co najmniej godzinne zakupy, stracimy około 300 kalorii. Drogie Panie, okazuje się, że wiosenne porządki i przedświąteczne przygotowania sprzyjają dobrej kondycji i… czasami nieoczekiwanym kontuzjom. 
Ustal strategię
Przed Wielkanocą czasu na zrobienie wszystkich niezbędnych czynności porządkowych jest mało, dlatego najważniejsze jest ustalenie planu działania. Pozwoli on na rozłożenie zadań w czasie tak, aby żadne nie zostało zapomniane w świątecznym zamieszaniu. Warto też wykonywać najbardziej męczące czynności powoli i regularnie  przez kilka dni, żeby nie przeforsować organizmu. Mycie okien, podłóg, trzepanie dywanów, zrobienie zakupów – tego w jeden dzień nie załatwiłby nawet Chuck Norris. Na szczęście te wszystkie obowiązki mają też swoje plusy – wykonując je, niezauważalnie spalamy kalorie. Dużo kalorii. 


 
Czynność
Spalanie kalorii/godzina
Mycie podłogi
250
Mycie okien
240
Odkurzanie
150
Pranie ręczne
150
Robienie zakupów
300
Ścieranie kurzy
240
Sprzątanie łazienki
240
Trzepanie dywanów
260
Kopanie, grabienie
500
                       Źródło: Opracowanie własne na podstawie Dieta.pl


Gotowi do sprzątania? Start!
Idealnym rozwiązaniem jest podzielenie się obowiązkami z członkami rodziny, co bywa kłopotliwe, ale zdecydowanie ułatwia realizację wszystkich zadań. - Okres wiosenno-świątecznego sprzątania angażuje do pracy wszystkie mięśnie – taka domowa siłownia pobudza do pracy cały organizm, ale też znacząco wpływa na jego zmęczenie. Podczas wykonywania, wydawałoby się, prozaicznych i codziennych czynności często dochodzi do wypadków, takich jak uderzenia, obtłuczenia, upadki. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem pracy należy się przygotować – założyć odpowiednią odzież i obuwie, żeby jak najbardziej zminimalizować ryzyko doznania urazu. Szczególnie ostrożne powinny być osoby starsze, które w przeszłości doznały kontuzji – złamań, stłuczeń, naciągnięć – mówi Władysław Fedejko, ekspert marki HoMedics w Polsce. Warto zapewnić sobie dodatkowe bezpieczeństwo, chroniąc miejsce wcześniejszej kontuzji np. poprzez założenie opaski magnetycznej lub opaski uciskowej, która usztywni i może zapobiec urazom kontuzjogennych części ciała.

Relaks przed „wielkim” dniem
Intensywne, wiosenne porządki często pozostawiają po sobie bolesne ślady - zakwasy, ból kręgosłupa i naciągnięte mięśnie. Podobno kobieta pracująca żadnej pracy się nie boi, lecz jeśli jest amatorką sportów angażujących wszystkie mięśnie, kondycja może zawieść. Zazwyczaj kompleksowe, świąteczne sprzątanie jest sportem ekstremalnym, dzięki któremu możemy spalić nawet 1000 kalorii i po takim maratonie czuć się nieco wyeksploatowani. - Kiedy mięśnie i stawy się buntują najlepszym sposobem na ich regenerację jest odpoczynek – relaks i pielęgnacja w swoim własnym małym SPA – radzi ekspert HoMedics w Polsce, wyłącznego dystrybutora urządzeń do masażu i pielęgnacji.  Taka odnowa w domowym zaciszu to nagroda za zrealizowanie wszystkich punktów z wielkanocnej listy rzeczy obowiązkowych. Relaksujący masaż w fotelu czy sesja z hydromasażerem odpręży zmęczone stopy. A myśl o setkach spalonych kalorii pozwoli na skosztowanie porcji słodkiego mazurka lub zjedzenie większej ilości tradycyjnego żuru i białej kiełbasy. Takie świąteczne smaki kuszą nas przecież raz w roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz