Tu znajdziesz informacje o produktach, porady dla użytkowników, zdjęcia oraz inne, przydatne materiały, aby poznać produkty HoMedics i stworzyć w domowym zaciszu własne centrum ZDROWIA, PIĘKNA i RELAKSU.

poniedziałek, 23 maja 2011

Masaż klasyczny

Pytanie: Dlaczego masaż klasyczny jest tak popularny? Jaki ma wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie?


Ekspert radzi:

Masaż klasyczny (szwedzki) jest najbardziej popularną formą masażu, ponieważ jest to zabieg holistyczny, czyli relaksujący organizm kompleksowo, nie skupia się wyłącznie na wybranej części ciała, dzięki czemu daje znakomite rezultaty w pielęgnacji i poprawie jakości życia. Masaż klasyczny ma szerokie możliwości zastosowania. Ma wpływ niemal na wszystkie tkanki i układy organizmu, a także na przemianę materii. W zależności od użytych technik, czasu i intensywności wykonania staje się doskonałym zabiegiem, który:


- relaksuje ciało i umysł

- pobudza organizm do pracy i wysiłku. Co ciekawe, już 5-minutowy masaż zmęczonych mięśni zwiększa ich zdolność do pracy od 3 do 5 razy. Między innymi z tego powodu tak chętnie stosowany jest również przez sportowców.

- ma właściwości lecznicze, wykorzystywane w zapobieganiu i leczeniu wad postawy oraz wielu chorób, na przykład ortopedycznych, neurologicznych, reumatycznych.Zalecany jest między innymi osobom trwale przemęczonym, zestresowanym, zmuszonym do długotrwałego przebywania w łóżku, mającym problemy ze snem, odczuwającym bóle mięśni i stawów. Dlaczego? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz