Tu znajdziesz informacje o produktach, porady dla użytkowników, zdjęcia oraz inne, przydatne materiały, aby poznać produkty HoMedics i stworzyć w domowym zaciszu własne centrum ZDROWIA, PIĘKNA i RELAKSU.

wtorek, 17 maja 2011

Cała prawda o naszych stopach

Stopy niosą nas przez całe życie, dlatego tak ważne jest, by szczególnie o nie dbać. Nieważne, czy biegamy w szpilkach, czy w adidasach – zdrowe stopy to podstawa aktywności i trzeba je traktować z należytą uwagą. Istnieje wiele przyjemnych form pielęgnacji, do których należy przede wszystkim masaż.

 

Według badania społecznego "Stopy" z 2006 roku Polacy uznają je za jedną z ważniejszych części ciała. Przypisują im różne cechy: wytrzymałość, niezawodność, ale także atrakcyjność i seksualność. Mimo to często je zaniedbują, chowając je w nie zawsze wygodnym obuwiu i lekceważąc pielęgnację.  Tymczasem, wiele schorzeń bierze się właśnie od stóp i nóg lub na nich się kończy.

 

Pomóc stopom może relaksująca kąpiel i masaż. To doskonały, znany od tysięcy lat sposób pozbycia się wielu dolegliwości – już w starożytnych Chinach odkryto i zaczęto regularnie stosować lecznicze masaże i uciski miejsc zwanych receptorami. - Są to wyspecjalizowane komórki nerwowe stanowiące zakończenie włókien nerwowych. Dzięki stymulowaniu ich wpływamy korzystnie na funkcjonowanie poszczególnych narządów, poprawiamy stan zdrowia i naszą kondycję psychofizyczną – mówi Piotr Sikorski, dyplomowany masażysta, chiropraktyk. 

 

Zdrowy dotyk masażu jest oczywisty w kontekście stóp. Odpowiednie masowanie pobudza krążenie krwi, tym samym oczyszczając organizm z toksyn. Masaż może być także odprężającą przyjemnością - dodaje energii, relaksuje oraz znacznie poprawia samopoczucie. Może być stosowany w każdym wieku, polecany jest szczególnie osobom starszym, zwłaszcza cierpiącym na artretyzm lub bóle reumatyczne. W trakcie możemy odczuwać w niektórych miejscach ból. Świadczy on o niedyspozycji lub chorobie organu, przyporządkowanego danemu miejscu na stopie.

 

Źródło: auratrade.istore.pl


Profesjonalny, leczniczy masaż stóp oferują gabinety odnowy biologicznej. Możemy wykonać go także samemu, za pomocą masażerów do stóp. Wykonują one różnego typu masaże: od wibrującego, przez dalekowschodni masaż shiatsu oraz z podgrzewaniem, po kompleksowy masaż uciskowy stóp i łydek. Polecane są do użytku domowego, ponieważ są łatwe w użyciu i skutecznie relaksują. Po całym dniu ciężkiej pracy wystarczy wygodnie zasiąść w fotelu i oddać nasze stopy pod relaksującą opiekę masażera. Doskonałym zabiegiem dla stóp będzie także odżywcza kąpiel. Domowe SPA powinniśmy więc zaopatrzyć w hydromasażer. Dzięki niemu podarujemy stopom odprężający masaż. Po kąpieli warto wetrzeć w nią krem lub balsam odżywczy, by skóra była gładka i nawilżona.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz