Tu znajdziesz informacje o produktach, porady dla użytkowników, zdjęcia oraz inne, przydatne materiały, aby poznać produkty HoMedics i stworzyć w domowym zaciszu własne centrum ZDROWIA, PIĘKNA i RELAKSU.

poniedziałek, 16 maja 2011

Porady eksperta: Trująca dieta młodych ludzi


Pytanie: Jaki wpływ na zdrowie mają różnego rodzaju zupki chińskie, rosoły w kostkach, czy napoje energetyczne?Ekspert radzi:
Produkty te są bardzo popularne ze względu na łatwość i szybkość ich przygotowania. Niestety, spożywane w dużych ilościach mogą mieć bardzo szkodliwy wpływ na zdrowie organizmu. W naszej codziennej diecie często goszczą dopuszczone do spożycia w niewielkich ilościach koncentraty spożywcze, zawierające wiele substancji konserwujących, barwiących i ulepszających smak. Ich długotrwałe spożywanie i kumulacja, wzmocniona działaniem napojów energetycznych może być niebezpieczna dla zdrowia, a nawet życia. Wraz z pożywieniem dostarczamy organizmowi równocześnie różnych środków chemicznych, które mogą stać się niebezpieczne w wyniku synergii, efektu koktajlu lub efektu uzależnienia. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz