Tu znajdziesz informacje o produktach, porady dla użytkowników, zdjęcia oraz inne, przydatne materiały, aby poznać produkty HoMedics i stworzyć w domowym zaciszu własne centrum ZDROWIA, PIĘKNA i RELAKSU.

środa, 25 maja 2011

Narodziny trendy mamy

Według badań firmy ARC Rynek i Opinia ponad 40% Polaków deklaruje, że częściej prosi o radę matkę niż ojca, a 20% bardziej kocha właśnie mamę. Mówi się, że matka jest geniuszem dziecka i zazwyczaj zostaje nim przez całe jego dorosłe życie. Według Sławomira Wolniaka, lekarza psychiatry, ordynatora kliniki Wolmed matka ma ogromny wpływ na życie swojego dziecka. Ta nierozerwalna więź na linii matka-dziecko powstaje między innymi dzięki wysokiemu stężeniu hormonów w trakcie ciąży i tuż po porodzie oraz podczas karmienia.
A oto rady naszych ekspertów dla wszystkich mam:

Zdrowie - Andrzej Jabłoński, specjalista marki HoMedics w Polsce
Pierwsze kroki w dbaniu o sylwetkę wcale nie muszą przyprawiać o zadyszkę i zakwasy. Ważniejsza od intensywności ćwiczeń jest ich systematyczność. Już codzienne spacery z wózkiem w tempie marszu korzystnie działają na kondycję, a dodatkowo wzmacniają mięśnie, dotleniają organizm i spalają tkankę tłuszczową. Zmiana stylu życia nie wymaga wyrzeczeń, konieczny natomiast jest porządek działań. Dobrym sposobem jest ułożenie planu posiłków oraz aktywności, pamiętając także, aby uwzględnić w nim czas na odpoczynek i relaks, które są niezbędne dla właściwej regeneracji organizmu. 

Dieta - Anna Rogulska, specjalista ds. żywienia
Problemy z cerą i wyglądem spowodowane są nagłym spadkiem hormonów w organizmie po porodzie. Do tego dokładają się bardzo częste niedobory witamin oraz makro- i mikroelementów, na przykład żelaza, witaminy C. Osłabione włosy i paznokcie należy nie tylko pielęgnować, lecz także wzmacniać ich strukturę, stosując dietę bogatą w białka. Z kolei warzywa i owoce dostarczą odpowiedniej dawki witamin takich jak biotyna, czyli witamina H, której niedobory znacznie przyspieszają wypadanie włosów.

Moda - Sikorska, stylistka Every Nature:
Coraz częściej młode kobiety nie rezygnują z atrakcyjnego wyglądu. Na spacer z dzieckiem zakładają sukienkę, na zakupy wybierają dobrze skrojone bluzki i spodnie. Fason spódnicy dobierają tak, by idealnie podkreślił kształty lub ukrył mankamenty sylwetki.  

Zakupy - Piotr Berliński, Dyrektor Zarządzający marką Every Nature:
Nowoczesne mamy wiedzą, jak mimo obowiązków śledzić najnowsze trendy. Badania potwierdzają, że kobiety ufają zakupom przez na przykład w odzieżowych sklepach internetowych, które oferują bogatą ofertę produktów, precyzyjne tabele rozmiarów i przejrzysty regulamin oraz możliwość wymiany lub zwrotu zakupionego stroju. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz