Tu znajdziesz informacje o produktach, porady dla użytkowników, zdjęcia oraz inne, przydatne materiały, aby poznać produkty HoMedics i stworzyć w domowym zaciszu własne centrum ZDROWIA, PIĘKNA i RELAKSU.

środa, 12 stycznia 2011

Jak zrealizować noworoczne postanowienia?

Nowy rok napawa nas nadzieją i chęcią zmian na lepsze. Planujemy urzeczywistnić marzenia, wprowadzamy nowe zasady. Świadome dbanie o ciało i umysł oraz pielęgnacja zdrowych nawyków to klucz do długiego życia w zdrowiu. Aby to osiągnąć, skupmy się na trzech podstawowych krokach i pamiętajmy co pozytywnego możemy osiągnąć dzięki nim.Krok 1: Zrównoważona dieta

Aby zadbać o zdrowie należy przede wszystkim nabrać dobrych nawyków żywieniowych. Nie chodzi o to, by przejść na drakońską dietę lub ograniczyć posiłki do minimum. Zdrowa dieta to przede wszystkim świadome odżywianie. Jadłospis powinien być zróżnicowany i dostarczać kompletu składników odżywczych, witamin i minerałów. Unikać należy tłustych potraw, słodyczy oraz nadmiaru soli i alkoholu. Pomocna w diecie będzie niewątpliwie waga dietetyczna Salter 1406, dzięki której precyzyjnie zmierzymy składniki lub porcje oraz zbadamy najważniejsze wartości odżywcze w pożywieniu (tłuszcz, sól, cholesterol, węglowodany, błonnik, białko i kalorie)
 
Krok 2: Relaks na co dzień
Długie godziny w pracy, przed komputerem, brak ruchu oraz życie w ciągłym napięciu sprawiają, że jesteśmy osłabieni i zmęczeni. Często odczuwamy dolegliwości wywołane takim trybem życia, tj. bóle mięśni i stawów oraz pogorszenie nastroju. Aby pozbyć się tych uciążliwości i poprawić stan naszego zdrowia psychofizycznego warto regularnie oddawać się zabiegom relaksacyjnym w domu, przy użyciu masażerów lub mat masujących firmy HoMedics. Możemy skupić się na masowaniu konkretnych partii ciała (np. stóp przy pomocy masażera FM-TS) lub zafundować sobie szeroki masaż pleców przy użyciu maty SBM 179. Tego rodzaju urządzenia są sprawdzone - rozluźniają, usuwają napięcie mięśniowe i skutecznie relaksują. Posiadanie na własność tego typu sprzętu ułatwi nam regularne dbanie o zdrowie. Pozytywne bodźce i małe przyjemności pozytywnie wpływają na kondycję psychiczną i fizyczną, dlatego powinniśmy docenić pozytywny wpływ masażu.

Krok 3: Zadbaj o kondycję
Poza relaksem i zdrowym jedzeniem niezbędny jest regularny ruch. Choć większość z nas wierzy, że wpływa on na poprawę zdrowia to tylko 6% Polaków uprawia sport regularnie, czyli kilka razy w tygodniu, a 49 % nie uprawia go wcale – informują badania Eurobarometru z 2010 r. Zimą aura nie sprzyja ruchowi na świeżym powietrzu, możemy jednak zapisać się na aerobik lub basen. By mieć pewność, że na pewno będziemy regularnie uprawiać sport najlepiej wykupić karnet co najmniej na miesiąc. Warto również wykorzystać noworoczny entuzjazm i pomóc sobie w realizacji postanowienia wykupując np. kurs nauki tańca, który przy okazji uczyni z nas królów parkietu w tegorocznym karnawale.


Najważniejsze, by postanowienia na nowy rok nie stały się jedynie pusto wypowiedzianymi życzeniami. Trzeba konsekwentnie i z uporem wprowadzać je w życie, a na pewno zaprocentują nam na kolejne miesiące a nawet lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz