Tu znajdziesz informacje o produktach, porady dla użytkowników, zdjęcia oraz inne, przydatne materiały, aby poznać produkty HoMedics i stworzyć w domowym zaciszu własne centrum ZDROWIA, PIĘKNA i RELAKSU.

czwartek, 2 czerwca 2011

Porady eksperta: Letnia dieta


Pytanie: Jak i dlaczego zmienia się nasza dieta latem?


Ekspert radzi:

Dieta letnia zdecydowanie różni się od tej zimowej. Temperatury rosną, a w sklepach pojawiają się świeże warzywa i owoce, co sprzyja zmianie sposobu żywienia na lżejszy i bogatszy w witaminy i składniki mineralne.

Codzienne menu najlepiej jest podzielić na pięć niezbyt obfitych lecz zróżnicowanych posiłków. Często popełnianym błędem oprócz zbyt dużych porcji jest pomijanie śniadania. Zapewnia ono organizmowi odpowiednią dawkę energii do działania i przejścia z fazy snu do aktywności, a jego lekceważenie może objawiać się „wilczym głodem”, ospałością i niską efektywnością parę godzin później. Na śniadanie najlepiej wybierać produkty pełnowartościowe, zawierające dużo węglowodanów złożonych oraz błonnika, które wolno uwalniają energię, co z kolei powoduje, że później zaczynamy odczuwać głód. Można je znaleźć w warzywach strączkowych, makaronach i pieczywie z pełnych ziaren, orzechach oraz w brązowym ryżu. 


1 komentarz:

  1. Letni dieta powinna być przede wszystkim lekka :) Ja ostatnio stosuję taką dietę o której przeczytałem na blogu klubu miłośników dobrej herbaty :)

    OdpowiedzUsuń