Tu znajdziesz informacje o produktach, porady dla użytkowników, zdjęcia oraz inne, przydatne materiały, aby poznać produkty HoMedics i stworzyć w domowym zaciszu własne centrum ZDROWIA, PIĘKNA i RELAKSU.

wtorek, 21 czerwca 2011

Portret polskiego turysty


Koniec wiosny i lato to okres, kiedy zaczynamy z utęsknieniem wyczekiwać urlopu. Pogoda sprzyja aktywności, dlatego częściej myślimy także o wyjściu do restauracji, kina, czy o zrobieniu remontu, nierzadko zastępując nimi wakacje. Mimo iż koszty wydają się być wysokie, warto zainwestować w odpoczynek i regenerację organizmu - sam rodzaj i koszt wypoczynku nie mają znaczenia, jeśli w parze nie idzie jakość. Z badań wynika, że Polacy nie potrafią odpoczywać, dlatego najważniejsze jest zapewnienie sobie komfortu wypoczywania poprzez wyłączenie komputera i telefonu oraz zostawienie dokumentów w pracy. Strategia urlopu i uporządkowanie spraw zawodowych przed wyjazdem jest już połową sukcesu. 

Według psychologów podstawą właściwego urlopu jest zupełna zmiana środowiska i oderwanie się od starego stylu życia, którym najczęściej rządzi praca. Dlatego wakacje to odpowiedni czas na szczególne zadbanie o organizm poprzez regularny wysiłek fizyczny, domowe SPA i relaksujące masaże. Prawidłowe zaplanowanie urlopu i odsunięcie pracy na dalszy plan są dla bezcenne zarówno dla naszego zdrowia psychicznego, jak i fizycznego.


Mimo iż wakacje spędzone w Polsce nierzadko są droższe od zagranicznych, okazuje się, że krajowe urlopy nadal mają wielu sympatyków. Według danych Instytutu Turystyki w ubiegłym roku 33,9 mln Polaków w wieku 15 lat i powyżej wzięło udział w podróżach turystycznych na terenie kraju, w tym 13,7 mln z nich wyjechało na pięć i więcej dni. Najczęściej wybieraliśmy się w odwiedziny oraz by wypocząć i pozwiedzać, a najpopularniejszymi kierunkami dłuższych podróży były tradycyjnie tereny nadmorskie i górskie. Tym samym odpoczynek nad Bałtykiem wybrało 37% badanych, na oscypka skusiło się 26%, co piąty ankietowany wyjechał do miasta, a 15% wybrało wypoczynek nad jeziorem.

Rys. Natężenie krajowego ruchu turystycznego w 2010 r. według województw i liczby krajowych
podróży turystycznych ogółem (mln).

Źródło: Instytut Turystyki, Krajowe i zagraniczne wyjazdy Polaków w 2010 roku.

Jazda na rowerze, gra w piłkę, jogging i pływanie kontra opalanie się, masaże i sauna – tryb wypoczynku możemy sami dopasować do własnych potrzeb. Ogromne znaczenie ma sposób zaplanowania wakacji – osobom na co dzień spędzającym czas przed komputerem przyda się wzmożona dawka ruchu, natomiast pracownicy fizyczni na pewno chętnie wyczekują perspektywy leżenia na plaży. Jednak niezależnie od tego, jaki urlop wybierzemy i gdzie, należy pamiętać, że czas urlopu to okazja do „naładowania baterii” na kolejną połowę roku.  

2 komentarze:

  1. http://www.wykop.pl/link/1344823/zerknales-wiec-popsules-czyli-reklamacja-u-homedics/

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajnie napisany artykuł. Jestem pod wrażeniem.

    OdpowiedzUsuń